Proč dát šanci nezávislým filmům

Na začátek si pojďme říct, co to vlastně nezávislý film je. Jedná se o filmy, které nejsou závislé na žádném velkém filmovém studiu, tedy nikdo jim nediktuje podmínky. Také se vyznačují nízkým rozpočtem a jejich premiéry jsou většinou promítány pouze na festivalech nebo filmových klubech. 

Nezávislé filmy jsou jedinečné a skutečným obrazem autora

Doporuceny obrazek Proc dat sanci nezavislym filmum Nezavisle filmy jsou jedinecne a skutecnym obrazem autora - Proč dát šanci nezávislým filmům

Nezávislé filmy jsou přesně dle autorových vizí, nejsou vytvořeny někde v kanceláři filmových gigantů. Mnohem častěji vyjadřují příběhy ze života obyčejných lidí, kteří žijí v tomto šíleném světě. Do jejích příběhů se divák snáz vžije a vpustí do něj řadu smíšených pocitů, o kterých mohou velké filmy pouze snít. 

Také nás učí o sociálně-psychologických problémech ve společnosti. Mnoho nezávislých filmů má základ na skutečné události, kterou si snadno představíme. Mnohdy nás překvapí, ohromí a donutí nás přehodnotit postoj na svět. 

Jsou svobodné

Doporuceny obrazek Proc dat sanci nezavislym filmum Jsou svobodne - Proč dát šanci nezávislým filmům

Producenti nezávislých filmů jsou schopni vyjádřit svobodně svůj postoj a nemusí se řídit striktními příkazy velkých filmových studií. Jelikož na rozdíl od nich, nevytváří filmy pouze za účelem zisku a jsou vytvořeny s vášní autora. Jelikož nejsou vytvořeny v Hollywoodských studiích, nejsou tak přísně cenzurovány a také mohou být mnohem více explicitní, upřímné a také se nebrání citlivým tématům. Položme si otázku, jak moc nudné by byly filmy, kdyby byly všechny vyprodukovány pouze ve velkých studiích s přísnou cézurou. 

Filmy jsou druhem umění a umělci máji právo, na vyjádření sebe skrz ně. 

Mají velkou rozmanitost a své zastoupení

Doporuceny obrazek Proc dat sanci nezavislym filmum Maji velkou rozmanitost a sve zastoupeni - Proč dát šanci nezávislým filmům

Nezávislé filmy umožňují zapojení kohokoliv, nezáleží na jeho pohlaví, rase, sociálním postavení, Nejnovější průzkum stránky “F-Rated”, ukázal že ženy jsou v klasických filmech velice málo zastoupeny. Dokonce, v žebříčku nejlepších 250 filmů v roce 2015, ženy tvořily pouze 3,6% režisérů. Avšak ve stejném roce, na festivalu nezávislých filmů v LA, ženy tvořily již 40%. 

Nezávislé filmy si zaslouží svou pozornost

Doporuceny obrazek Proc dat sanci nezavislym filmum Nezavisle filmy si zaslouzi svou pozornost - Proč dát šanci nezávislým filmům

Mnoho herců se proslavilo právě při natáčení nezávislých filmů. Přeci jenom typy rolí v nezávislých filmech donutí herce předvést jejich herecké schopnosti na mnohem vyšší úrovni, než nějaký chvilkový trhák. Ty se více spoléhají na CGI a speciální efekty, které za herce vypráví příběh, místo toho aby se film zaměřil hlouběji na postavy a jejich zážitky.  Naštěstí je dnes mnohem snazší přihlásit nezávislý celovečerní film, nebo kratší filmy, na festivaly. Zde má každý film stejnou šanci, aby si ho někdo všiml. Vezměme si například že režisér Quentin Tarantino se proslavil hlavně díky festivalu v Cannes, kde vyhrál Zlatou palmu za film Pulp Fiction. 

Back To Top