Spojení příjemného s užitečným

Každá správná příležitost k rozšíření obzorů spojuje příjemné s užitečným, protože rozšiřovat si obzory je vždy užitečné, a když se vyskytne dobrý učitel, tak obvykle i příjemné. O málo které příležitosti to, ale platí tolik jako o té, kterou vytváří nadšenci pro nadšence, kde každý danou tématiku miluje a je vděčný za možnost dozvědět se o ní něco nového nebo si o ní jen zasvěceně promluvit. 

Festivaly

Doporuceny obrazek Spojeni prijemneho s uzitecnym Festivaly - Spojení příjemného s užitečným

Pro každého nadšence do filmu, jsou festivaly nezávislých, amatérských a studentských filmů neuvěřitelně důležité. Nejenom, že tam vidí, čeho dosahují jiní amatéři popřípadě podfinancovaní profesionálové, ale také má možnost si s nimi promluvit. Na tomto typu festivalů totiž bývá dobrým zvykem nejen promítat nominované snímky, ale i pořádat besedy s autory, workshopy a afterparty. To vytváří inspirativní prostředí, kde se nejen skvěle navozují kontakty, ale kde má amatér třeba i šanci zjistit, jak na věci, které mu dělaly problémy a celkově si rozšířit obzory. Samozřejmě případná výhra v  soutěži vždy potěší, stejně jako šance pobavit se s lidmi, kteří mají podobné zájmy. 

Filmové festivaly se u nás pořádají v nejrůznějších velikostech, některé jsou tematické a jiné třeba krajské nebo studentské. Některé soutěže a festivaly mají otevřeně internacionální charakter a mezinárodní význam. 

Další události

Doporuceny obrazek Spojeni prijemneho s uzitecnym Dalsi udalosti - Spojení příjemného s užitečným

Kromě filmových festivalů existují i jiné akce, které by amatérské filmaře či zájemce o film mohly nadchnout. Patří k nim nejrůznější workshopy, promítání cestopisných dokumentů nebo nekomerčních filmů, která často bývají spjatá s přednáškou a diskusí a samozřejmě setkání příznivců filmu a podobné akce. Přičemž workshopy, které se mohou amatérskému filmaři se mohou dít v rámci nejrůznějších akcí — například workshop o kostýmech na setkaní otaku, základy sebeobrany, historického šermu nebo třeba o dramatizaci pro začínající spisovatele. Dnes se pořádají workshopy ke kde čemu, důležité je si určit téma a jít si za ním. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top