Kouzlo (ne)pohyblivých obrázků

Vítejte na našich stránkách, kde naleznete spoustu zajímavých článků ze světa filmu a fotografie. Ať už jste profesionál nebo laik u nás si jistě přijdete na své. Pojďte s námi objevovat, co se v oboru zrovna děje a vše o obrázcích s tajemným a lákavým kouzlem dálek. 

Festivaly a události

Sekce festivaly je jistě pro každého. Dozvíte se kdy a kde probíhají festivaly a jiné zajímavé akce, jak se jich zúčastnit, a jakmile to bude možné, budou zde i programy jednotlivých festivalů. Pokud by jste se rádi vydali na filmový festival ideálně zaměřený na cestování a dálné kraje, je tato sekce pro vás jako dělaná. 

Amatérská cestovatelská fotografie a film

Cestovatelská fotografie zabírá krajinu, naturalisticky také lidi a jejich zvyky a někdy samotnou historii — může se zrovna tak dobře jednat o fotku pyramid jako momentku z demonstrace. Je to žánr, s kterým má zkušenosti každý, kdo někdy pořizoval fotky z dovolené či jiných cest. Ačkoliv jeho historie sahá až do padesátých let 19. století, byly pro její styl určující rané práce v takových cestopisných časopisech, jako je National Geographic. A amatérský cestovní film na to plynule navázal. Oběma zde bude věnováno mnoho článků. Některé se budou věnovat vhodnému vybavení pro ty, které baví je pořizovat, jiné technikám jejich tvorby. Určitě se zde zmíní i nejrůznější akce na ně zaměřené — ať už soutěže, výstavy či promítání a přednášky. 

Back To Top