Letem světem s amatérským filmem

Co může být lepšího než lákavé dálky neotřelým pohledem amatérského filmaře? Je libo moře nebo hory? Nebo se raději chcete podívat, jak se žije v deštném pralese? Amatérský cestovatelský film vás tam může vzít. Jenže jak vybrat ten správný? Koneckonců amatérských filmů z cest je na internetu přehršel, ale jak najít ty dobré a ty pro mě? 

Prvním krokem je vědět, na co se chci podívat. Když vím, co hledám, hned jde hledání snáze! Ach, vy nevíte? Nevadí, spolu na to přijdeme. 

Možná kritéria výběru

Takže vy chcete vidět amatérský cestovatelský film a nevíte jaký? Pak existuje několik jednoduchých kritérií výběru: 

*Jazyk — v kterém chcete film vidět 

*Místo — jaké místo byste chtěli vidět 

*Zaměření — chtěli byste vidět spíše dobrodružný, outdoorový nebo dokumentární film? 

*Kvalita — jak moc amatérský film chcete vlastně vidět? Něco co obstojí na festivalu nebo díla úplných filmařských noviců? 

*Délka — jak dlouhý snímek si představujete? 

Pokud máte vybráno, co chcete v každé z těchto čtyř kategorií, gratuluji! Teď už stačí takový film jen najít. Pokud se sami věnujete amatérskému filmu, pak již jistě tušíte, kde začít hledat. Pokud nad tím stále nerozhodně kroutíte hlavou, udělejte si seznam míst, která byste rádi navštívili a jazyků, kterým rozumíte a netrapte se s tím, prostě se pusťte do hledání na základě těchto dvou faktorů. 

Pár doporučení pro úplné outsidery

Říkáte si, že to je sice hezké, ale vy nevíte, kde vůbec amatérské filmy hledat, teda s výjimkou Youtube, a tak amatérské zase nechcete? Nevadí. Pokud stojíte o kvalitní cestovatelský amatérský film, první místo, které stojí za prozkoumání jsou archivy festivalů s danou tématikou: snímky, které vyhrály jistě stojí za vidění.  Další možností je brouzdání po na věc zaměřených webech než vás něco zaujme. Jde jednoduše “googlit” frázi amatérský cestovatelský film a narazit na něco zajímavého, ale brouzdat přímo weby věnovaným filmům je o něco rychlejší. Například se můžete nechat inspirovat mapou světa na serveru BUSHMANFILM, kde sídlí rozrůstající se sbírka českých a slovenských snímků tohoto žánru. O přehršli kategorií na archívu webu Amateur Cinema ani nemluvě. 

Back To Top